Belge İstiyor mu

Best10 firması kullanıcılardan sadece bir defaya mahsus bazı belgeler istemektedir belgeleri gönderdikten sonra hesabınızı dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz, finansal işlemler veya hesap doğrulaması ile ilgili belirli prosedürleri vardır.

Ben de bu konuda ileri gelen prosedürleri bir konuda toplayarak sizlere bilgiler vermeye çalışacağım dostlarım. Buradan gerek Best10, gerek para yatırma ve çekme işlemleri, gerekse de doğrulama işlemleri ile ilgili olan tüm detaylı bilgileri edinerek çıkacaksınız.

Şimdi konu başlığında da görerek kafanızda oluşmuş bir soru olan Best10 belge istiyor mu yoksa istemiyor mu bunu tartışacağız. Veya bu belgeler neden isteniyor veya neden göndermek zorundayız?

Belge İstiyor muMantık çerçevesi içinde bakıldığında bu belgeleri birden fazla istenme nedeni ortaya çıkabiliyor. Bunlardan ilki elbette ki kullanıcı ve hesap doğrulama için. Ama genellikle para yatıracağınız ya da para çekeceğiniz zaman bu tür belgeler talep ediliyor.

Belgeler, kullanıcının üye olurken vermiş olduğu bilgilerin doğruluğunu ve kesinliğini teyit etme için talep edilir. Çünkü bir müşterinin Best10’e üye olurken ilk iki sorumluluğu 18 yaşından büyük olması ve bilgilerini doğru bir şekilde vermesidir. Bu iki şarttan bir tanesini bile eksik veya hatalı yaparsanız, ilerde yapacağınız işlemler doğrultusunda büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bazı durumlarda para yatırırken bu belgelere ihtiyaç duyulmayabilir. Eğer para yatırma aşamasında bu belgeler talep edilmezse, bilin ki para çekerken istenecektir.

Şimdi diyelim ki üyelik bilgileriniz ile sizden talep edilen belgeleri gönderdiğinizde burada yer alan bilgiler uyuşmadı. Firma bu durumu, üçüncü bir şahsın belki de hesabı ele geçirmiş ve parasını çekmek istiyor olabileceğini düşünür. Böylece bilgi uyuşmazlığı tespit edilir ve finansal işlem direk olarak geri çevrilir. Yani sizleri zora sokacak bir işlem değil, tamamen sizin güvenliğinizi sağlayacak olan bir prosedürdür.

Siteye üye olurken mutlaka bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi durumda hesabınız ciddi anlamda sıkıntıya girebilir.

Belgeleri bu yüzden göndermek zorundayız arkadaşlar. Belgeleri sadece bir kere göndereceksiniz ve artık hesabınız için bu belgeler kayda geçerek, doğrulama işlemi tamamlanmış olacak. Şimdi bu bilgileri edindikten sonra kafanızda bir soru daha oluştu; Best10’e hangi belgeler gönderilir? Hangi belgeleri talep ederler?

Bu talepler kimi zaman değişkenlik gösterebilir. Bazen 3, bazen 4 belge veya evrak talep edebilirler. Ancak genel olarak bakıldığında sizden istenen belgeler şunlar olabiliyor;

Arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah adresi, para yatırma işlemi gerçekleştireceğiniz kartın son üç ay için ekstresi ya da bu kart ile yapılmış olan bir alışverişin fişi.

Şimdi diyeceksiniz ki; “Bu belgeler büyük belgeler, nasıl güveneceğim?“. Arkadaşlar Best10 hiçbir şekilde kullanıcılarının paylaşmış olduğu belge ve evrakları, üçüncü şahıs ya da kurumlar ile asla paylaşmaz ve kendisine ait olan güvenlik yasaları nedeni ile bunu yapamaz.

Verilen her kullanıcı bilgisi, belge ve evrak yalnızca kullanıcı ile firma arasında gizli olarak tutulur.

Göndermek istemiyorum da diyebilirsiniz tabi arkadaşlar ama bu zorunlu bir prosedürdür. Kullanıcı doğrulamasının, sizin güvenliğiniz açısından yapılması şart. Çünkü firma, parasını isteyen müşterinin, doğru kullanıcı olduğunu teyit etmek zorunda.

Eğer bu konuda tek bir güvensizlik meydana gelir ise, tüm talepler reddedilir ve bu durum ta ki hesap kapatmaya kadar bile gidebilir.

Bu bilgiler her zaman aklınızda olsun arkadaşlar. Sizlere Best10’in istediği belgeler ve önemleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri aktarmaya çalıştım. Umarım yeteri kadar bilgi verebilmiş ve doğru bir yönlendirme ile işlemlerinizi yapabilmenizi sağlaya bilmişimdir.